حذف پس زمینه ویدیوها با موبایل

چطور با پرده سبز، پس زمینه ویدیوهایمان را حذف کنیم؟

بچه که بودم خیال می‌کردم هری پاتر واقعاً می‌تواند با آن چوب‌جارو (نیمبوس 2000) خود پرواز کند، برای همین یواشکی جاروی آقا مومنی، سرایدار مدرسه‌مان را برمی‌داشتم و سوارش می‌شدم تا بلکه روزی به پرواز دربیاید اما زهی خیال باطل

کودکی که تصور می‌کرد به خاطر جادوگر نبودن نمی‌تواند پرواز کند، تنها مشکلش این بود که پرده سبز نداشت حالا که بزرگ شدم می‌توانم هری پاتر را در هر جایی که دلم بخواهد قرار دهم مثلاً در حیاط مدرسه درب و داغونمان.

حذف پس زمینه ویدیو با پرده سبز

در این مقاله با ما همراه باشید تا بفهمید چطور می‌شود با همین موبایلی که در دست‌‌تان است، پس زمینه ویدیوهایتان را حذف کنید و هرچیزی که دوست دارید را به جایش بگذارید.

 قبل از هرچیز؛ پرده سبز یا پرده کروماکی چیست؟

بهتر است قبل از اینکه یاد بگیریم، چطور می‌شود پس زمینه ویدیو را عوض کرد، تکلیف خود را با این پرده سبز رنگ مشخص کنیم.

پرده سبز یعنی چه؟

باید بگوییم که پرده سبز، اصلاً چیز عجیب و غریبی نیست! همانطور که از اسمش پیداست، یک پردۀ سبز رنگ است. درست مثل عکس زیر:

پرده سبز، پرده کروماکی، گرین اسکرین، حذف پس زمینه ویدیو با پرده سبز

حتماً چیزی شبیه آن را در آتلیه‌های عکاسی‌ دیده‌اید. این پرده سبز، یک وسیله اساسی برای انجام تکنیک کروماکی است. اوه اوه، تخصصی شد، نه؟ بگذارید به زبان ساده برایتان توضیح دهم.

کروماکی چیست؟

کروماکی، یک ترفند فیلم‌برداری در سینما است که با استفاده از آن، کارگردان می‌تواند، هر پس‌زمینه‌ای که دلش می‌خواهد را پشت سر آن بازیگر قرار ‌دهند. برای این کار، بازیگر یا سوژه، باید آن سکانس را جلوی یک پرده سبز بازی کند.

این از این.
درست است، ما فیلم‌ساز سینما نیستیم ولی باید با این اصطلاح آشنا می‌شدیم. چون خیلی جاها به پرده سبز می‌گویند، پرده کروماکی. انگلیسش هم اینطوری نوشته می‌شود (Chroma Key).
کروماکی چطوری کار می‌کند؟
پرده سبز، پشت هر جاندار و بی‌جانی که قرار بگیرد، فقط و فقط یک هدف دارد. حذف پس زمینه!

بعد از آنکه ویدیو را جلوی پرده سبز ضبط کردیم، باید با کمک یک نر‌م‌افزار، پس زمینه آن را حذف کنیم. در همین مرحله، ما از آن نرم‌افزار خواهش می‌کنیم که: «هرکجای این ویدیو، رنگ سبز دیدی، حذفش کن!»
آن نرم‌افزار هم به حرف ما گوش می‌دهد و ما می‌مانیم و یک ویدیو بدون پس زمینه.

حالا می‌توانیم هر عکس یا ویدیویی که دلمان می‌خواهد را پست سوژه قرار دهیم.

حذف پس زمینه ویدیو با اپلیکیشن
برای حذف پس زمینه ویدیو با موبایل، اول از همه به یک اپلیکیشن احتیاج داریم که بتوانیم با آن ادیت‌ها خفن بزنیم و کیفیت ویدیوهایمان هم پایین نیاید. بعد از کلی تحقیق و جستجو، به نتیجه‌های خوبی رسیدیم که در ادامه باهم بررسی‌شان می‌کنیم.

 

2. اپلیکیشن Motion Ninja

 

این اپلیکیشن را هم یک نفر به ما معرفی کرد و بعد از آن که کمی با آن کار کردیم، فهمیدیم که ارزش معرفی کردن را دارد.

برای حذف پس زمینه ویدیو در این برنامه، مراحل زیر را دنبال کنید:حذف پس زمینه با پرده سبز

یک پروژه جدید ایجاد کنید. (New Project)عکس یا ویدیویی که می‌خواهید در پس زمینه قرار بگیرید را انتخاب کنید. سپس گزینه add را بزنید.
روی گزینه mixer بزنید و ویدیویی که جلوی پرده سبز گرفته‌اید را از گالری انتخاب کنید.
بعد از آن که ویدیوی پرده سبز شما روی لایه زیری قرار گرفت، باید گزینه Chroma که در نوار پایینی اپلیکیشن قرار دارد را بزنید.
در آخر، یک دایره روی صفحه می‌آید که باید آن را روی رنگ سبز بگذارید تا هرکجا رنگ سبز داشت را حذف کند و تمام. پس‌زمینه حذف شد!

 

3. اپلیکیشن VShot

جل‌الخالق! چه کسی فکرش را می‌کرد با همین موبایل‌هایی که دستمان است، بتوانیم پس زمینه ویدیوهایمان را حذف کنیم و اثر هنری خلق کنیم! واقعاً دست کسی که این اپلیکیشن‌ها را درست کرده، درد نکند 🙂

برای حذف پس زمینه با Vshot، باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

همانطور که خواندید، در این قسمت، سه اپلیکیشن برای حذف پس زمینه ویدیو با پرده سبز را به شما معرفی کردیم. ولی خب، بهتر است یک نکته‌ای را صادقانه به شما بگوییم. این اپلیکیشن‌ها برای کارهای حرفه‌ای و سینمایی مناسب نیستند! پس اگر می‌خواهید، کیفیت ویدیوهایتان زمین تا آسمان با همه فرق کند، پیشنهاد می‌کنیم کار با نرم‌افزار کامپیوتری «Adobe Premiere» را یاد بگیرید و ویدیوهایتان را با این برنامه ادیت کنید.

 

sazadgar
ارسال دیدگاه